Кафедра екології, географії і методики навчання

Факультет природничої освіти > home > Факультет > Кафедри > Кафедра екології, географії і методики навчання
Кафедра_екології,_географії_і_методики_навчання
Кафедра географії

«Кафедра екології, географії і методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі – потужний структурний підрозділ університету, який забезпечує навчальну, наукову, методичну та організаційну підготовку здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Середня освіта (Географія)» і «Середня освіта (Географія) та краєзнавчо-туристична робота» зі спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) галузі знань 01 Освіта/Педагогіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти та за іншими освітніми програмами в університеті.

Діяльність кафедри екології, географії і методики навчання реалізується відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», нормативно-правових документів Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

За період розвитку кафедри значно зріс її науковий потенціал. Сьогодні склад кафедри представлений професорсько-викладацьким складом: доктор наук, професор, академік (Топузов О. М.); кандидати наук, професори (Чернов Б. О., Розсоха А. П.); кандидати наук, доценти (Воловик Л. М., Ковальска К. В., Носаченко В. М.); кандидат наук, старший викладач (Мічуда В. В.), старший викладач (Бондаренко Р. І.). Професорсько-викладацький склад кафедри працює над ініціативними науково-дослідними тематиками «Теоретико-методологічна сутність географії і дидактики географії у закладах вищої і загальної середньої освіти» (0120U104948), «Дидактичні особливості екологічного навчання географії в закладах вищої і середньої освіти» (0120U104966) та «Особливості краєзнавчо-туристичної роботи в системі освіти» (0121U114714). У руслі цих тематик проводяться такі напрями наукових досліджень: формування професійних компетентностей майбутніх учителів географії в процесі фахової підготовки; теоретико-методичний супровід організації освітнього процесу в закладах загальної середньої та вищої освіти; упровадження в освітній процес інноваційних форм та методів навчання географії; удосконалення навчально-науково-пошукової діяльності освітян різного рівня закладів освіти; формування екологічної свідомості та екологічної культури в учнів та студентів, визначення сутності краєзнавчо-туристичної роботи в системі вищої і середньої освіти України та ін.

Кафедра тісно співпрацює з вітчизняними і закордонними партнерами – Інститутом географії Національної академії наук України, Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Державною установою «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України», Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Національної академії наук України, Інститутом агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка, Дніпровським національним університетом Олеся Гончара, Запорізьким національним університетом, Державною установою «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», Національною науковою сільськогосподарською бібліотекою Національної академії аграрних наук України, Національною спілкою краєзнавців України, Національним природним парком «Голосіївський», Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав», Європейською асоціацією безпеки (Краків, Польща), Університетом імені Т. Ґ. Массарика (Брно, Чеська Республіка), Техаським університетом в Остіні (Остін, США), Міжнародною асоціацією сталого розвитку (Варна, Болгарія), Вищою школою Куявська (Влоцлавек, Польща) та ін.

КЕРІВНИЦТВО

Воловик Л.М.

Воловик Людмила Михайлівна

кандидат географічних наук, доцент

Завідувач кафедри географії, екології і методики навчання

ЗАСТУПНИКИ

Бондаренко Р.І.

Бондаренко Рімма Іванівна

старший викладач

Заступник завідувача кафедри з профорієнтаційної роботи

Мічуда В.В.

Мічуда Валерія Валеріївна

кандидат історичних наук, доцент

Заступник завідувача кафедри з наукової роботи та інноваційної діяльності

Носаченко В.М.

Носаченко
Володимир Миколайович

кандидат педагогічних наук, доцент

Заступник завідувача кафедри з міжнародної та проєктної діяльності

Ковальська К.В.

Ковальська
Катерина Володимирівна

кандидат історичних наук, доцент

Заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи.

Чернов Б.О.

Чернов Борис Олексійович

кандидат педагогічних наук, професор

СТАРШИЙ ЛАБОРАНТ

Макарчук Д.

Макарчук Дарина Валентинівна

ГРАФІК РОБОТИ

Пн. – Пт. – 830–1700
Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав, вул. Сухомлинського, 30, корпус № 1, поверх № 3, каб. 305.

olimp-geograf@ukr.net