MoPED

Викладачі кафедри географії, екології та методики навчання кандидат педагогічних наук, старший викладач Дудка Інна Геннадіївна та кандидат педагогічних наук, старший викладач Носаченко Володимир Миколайович взяли участь у міжнародному проєкті програми ЄС Erasmus + KA2 № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти засобом використання інноваційних інструментів викладання – MoPED», який проходив у три етапи (з 11 по 16 березня, з 15 по 26 квітня, з 10 по 12 червня 2019 р).

MoPED – це проєкт з розвитку потенціалу, спрямований на модернізацію вищої освіти в Україні, що повністю відповідає національним пріоритетам щодо підвищення якості освіти та викладання.

Це перший проект зазначеного напряму, де аплікантом та грантхолдером виступає консорціум українських університетів, серед яких і ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Метою проекту є модернізація навчальних програм для вищих педагогічних навчальних закладів України шляхом уведення нових курсів вищої освіти та методів ІКТ в освітній процес.

MoPED зосереджується на наступних цілях:

– розробка 18 семестрових дисциплін, включених в навчальні плани ЗВО України, та їх акредитація на інституційному рівні. Це забезпечить модернізацію навчальних програм освітніх рівнів «Бакалавр» та «Магістр» кожного університету України, створюючи нові акредитовані курси та навчальні матеріали для викладання STEAM предметів;

– підготовка викладацького складу педагогічних факультетів українських університетів для забезпечення використання та сталого розвитку розроблених курсів та розробки нових;

– створення «Інноваційного класу» (ICR) в кожному українському ЗВО, який буде розглядатися як навчальний простір XXI століття, що ґрунтується на основі кращих європейських практик;

– ефективна співпраця між ЗВО ЄС та України, вчителями шкіл та їх спілками, що посилює інтернаціоналізацію, передачу знань та академічний потенціал. Для цього буде створено MoPED екосистему для встановлення інноваційного професійного середовища для сприяння, обміну та поширення ефективних практик викладачів.

У ході реалізації проєкту викладачі кафедри географії, екології та методики навчання взяли участь у таких навчальних тренінгах і семінарах: Цифрові навички: створення інфографіки для заняття, документу, презентації; GO-LAB: ILS (Незалежне дослідницьке середовище); Розвиток підприємницької компетентності; Дівчата в STEAM. Модель відкритої школи; інноваційні технології та інструменти в упровадженні дистанційної і дуальної освіти та інші.

ФОТОГАЛЕРЕЯ