29 серпня 2024 року відбулася зустріч між науково педагогічними працівниками й здобувачами вищої освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі та Житомирського державного університету імені Івана Франка в аспекті реалізації Програми академічної мобільності.
УГСП представляли декан факультету природничої освіти, доцент Юрій Козубенко, завідувач кафедри природничих дисциплін і методики навчання, професор Юрій Шапран, докторантка Ірина Трускавецька, здобувачі другого (магістерського) рівня освітньої програми «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» Сніжана Титечко й Оксана Рубцова, ЖДУ імені І. Франка – проректор із наукової та міжнародної роботи, доцентка Тетяна Боцян, декан природничого факультету, професорка Руслана Романюк, завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття, доцентка Людмила Константиненко, завідувач кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи, доцентка Олеся Павлюченко та здобувачі другого (магістерського) рівня освітньої професійної програми «Біологія» Діана Рудик й Інна Севастьянова. Протягом відведеного на таку зустріч часу вони обговорили стратегії подальшої співпраці, окреслили перспективи спільних досліджень, обміну досвідом забезпечення освітнього процесу тощо.
У ході вітального слова Юрій Шапран наголосив на важливості академічної мобільності та міжуніверситетської співпраці з метою вивчення і впровадження принципів сталого розвитку суспільства. На його думку такі заходи сприяють не лише обміну знаннями, а й формуванню нових підходів до розв’язання актуальних екологічних проблем сьогодення.
Натомість Юрій Козубенко звернув увагу на важливості таких зустрічей із метою обміном досвідом, обговорення актуальних питань сучасної науки й освіти, а також для встановлення нових наукових контактів і спільної розробки інноваційних проєктів. Принагідно декан запросив партнерів до участі в конференціях, круглих столах та інших науково-освітніх заходах, що проводяться на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі. У свою чергу Ірина Трускавецька окреслила організаційно-методичний супровід виконання Програми академічної мобільності здобувачами вищої освіти.
Надалі заклади задекларували акт першої, в новому навчальному році, академічної взаємомобільності. З метою формування професійного фахівця і набуття нового досвіду, магістранти другого року навчання, денної форми, спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) Університету Григорія Сковороди в Переяславі Сніжана Титечко та Оксана Рубцова обрали для вивчення освітній компонент із вибіркового циклу «STEM-технології під час навчання біології» за ОПП «Біологія» партнерського закладу вищої освіти. У свою чергу, здобувачки вищої освіти Діана Рудик та Інна Севастьянова, які навчаються у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за спеціальністю 091 Біологія та біохімія, обрали для вивчення дисципліну «Проблеми збереження біорізноманіття в урбанізованому середовищі» ОПП «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини). Обґрунтовуючи власний вибір освітніх компонентів, Сніжана та Діана наголосили на їхню важливість для майбутньої професійної діяльності.
Також у ході зустрічі, особлива увага була звернена на розвиток інтегративного підходу та залучення здобувачів вищої освіти до наукових і освітніх ініціатив. Тетяна Боцян і Руслана Романюк зауважили важливість співпраці між університетами, що сприяє удосконаленню освітніх програм, акцентували на необхідність подальшого зміцнення академічних зв’язків і реалізації спільних науково-дослідних проєктів, котрі дозволяють інтегрувати сучасні методи навчання і дослідження у процесі професійної підготовки фахівця. Людмила Константиненко продемонструвала забезпечення освітнього компонента «STEM-технології під час навчання біології» із використанням освітньої платформи Google Classroom.
Загалом учасники зустрічі окреслили подальші кроки реалізації експериментального майданчика, що сприятиме зміцненню партнерських взаємин і підвищенню якості знань майбутніх фахівців, побажали успіхів магістрантам та подякували за їхню мобільність і креативність.
Пресцентр факультету природничої освіти