14 лютого 2024 року на базі навчально-наукового Центру інноваційного навчання та трансферу технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі пройшов Науковий семінар «Роль громадських інституцій: від глобальних проблем до локальних викликів». Захід об’єднав близько 50 науково-педагогічних працівників факультету та здобувачів вищої освіти університету за спеціальностями 014.07 Середня освіта (Географія), 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014.15 Середня освіта (Природничі науки).
Порядок денний наукового семінару включав актуальні і важливі питання: місія і роль Українського географічного товариства як провідної громадської географічної інституції; гостьові лекції про роль громадянського суспільства у вирішенні глобальних і регіональних проблем; обговорення актуальних питань розвитку інституцій громадянського суспільства; прийняття у члени Українського географічного товариства.
За повідомленням організаторів, актуальність проведення наукового семінару «Роль громадських інституцій: від глобальних проблем до локальних викликів» очевидна в контексті стану сучасного світу, у якому глобальні проблеми все більше впливають на усі складові суспільства, на усіх людей. Громадські інституції, які включають громадські організації, активістські групи, волонтерські організації та інші об’єднання, відіграють все більш важливу роль у реагуванні на проблеми, які ставлять під загрозу економічний, соціокультурний та екологічний розвиток, формуванні рішень владних органів.
Повідомляється, що метою даного наукового семінару було переосмислення ролі громадських інституцій у вирішенні як глобальних проблем, так і локальних викликів, включаючи проблеми довкілля, соціальної справедливості, розвитку економіки та інших сфер суспільства; висвітлення прикладів успішної практики співпраці між громадськими інституціями та державними органами у вирішенні глобальних та локальних проблем; обговорення стратегій співпраці між різними громадськими інституціями та визначення оптимальних підходів до вирішення конкретних викликів; обмін досвідом та інноваційними ідеями між вченими, викладачами, студентами та практиками в галузі географії та у суміжних сферах.
Серед організаторів заходу були кафедра екології, географії і методики навчання факультету природничої освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі; доктор історичних наук, професор, ректор Віталій Коцур; кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Василь Дудар; кандидат історичних наук, доцент, декан факультету природничої освіти Юрій Козубенко; кандидат біологічних наук, доцент, заступник декана факультету природничої освіти Олена Дзюбенко; кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри екології, географії і методики навчання Людмила Воловик; кандидат педагогічних наук, доцент, керівник навчально-наукового відділу Володимир Носаченко; кандидат історичних наук, доцент кафедри екології, географії і методики навчання Катерина Ковальська; кандидат історичних наук, доцент кафедри екології, географії і методики навчання Валерія Мічуда; старший викладач кафедри географії, екології і методики навчання Рімма Бондаренко.
З гостьовими лекціями перед аудиторією виступили: в.о. Президента, віце-президент Українського географічного товариства, в.о. завідувача відділу проблем аграрного, земельного, екологічного та космічного права, директор Науково-дослідного центру енергетичного, ядерного та природо-ресурсного права – Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений юрист України, кандидат географічних наук, доцент В’ячеслав Олещенко; голова Київського відділу Українського географічного товариства, завідувач кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор географічних наук, професор Костянтин Мезенцев; член Президії Вченої ради Українського географічного товариства, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, голова Української картографічної асоціації, президент Української картографічної групи, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор географічних наук, доцент Ростислав Сосса.
Загалом під час семінару були обговорені питання як географічної науки та освіти, так і інші нагальні питання розвитку українського суспільства.
Пресцентр кафедри екології, географії і методики навчання