Факультет природничої освіти > Новини кафедри природничих дисциплін і методики навчання > Факультет природничих наук відвідали учні ліцею-інтернату «Патріот»: чому навчилися

У минулий вівторок, 30 січня 2024 року в рамках профорієнтаційної роботи на факультеті природничої освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі було організовано екскурсію для здобувачів середньої освіти Комунального закладу Київської обласної ради Переяславського ліцею-інтернату «Патріот».

У ході заходу науково-педагогічні працівники кафедр природничих дисциплін і методики навчання, екології, географії і методики навчання та здоров’я і безпеки життєдіяльності факультету ознайомили одинадцятикласників зі специфікою викладання дисциплін на освітньо-професійних програмах факультету, зокрема: «Середня освіта (Природничі науки)», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» та «Середня освіта (Географія)» й продемонстрували їм цікаві досліди та експерименти в природничих лабораторіях, розкрили таємниці природи України та світу.

Надалі доцентка кафедри природничих дисциплін і методики навчання Валентина Лопатинська разом із викладачкою зазначеної кафедри Іриною Марущак у кабінеті біохімії продемонстрували ліцеїстам хімічні досліди термічного розпаду кальцію глюконату й амонію дихромату.

Учасники заходу мали нагоду відвідати кабінет ботаніки, в якому доцентка кафедри природничих дисциплін і методики навчання Наталія Крецул презентувала їм колекції кімнатних рослин, шишок голонасінних рослин, деревних порід тощо. Також учнів зацікавив проведений нею експеримент щодо пристосування зелених і бурих мохів до несприятливих умов.

Разом із доцентками кафедри природничих дисциплін і методики навчання Іриною Трускавецькою, Оленою Дзюбенко та Ларисою Шаповал учні поринули в світ фауни. Вони ознайомилися із кабінетом зоології у якому розміщені колекції вологих препаратів безхребетних і хребетних тварин, ентомологічні колекції, опудала птахів тощо. Здобувачі середньої освіти закріпили уміння створювати власні зоологічні мікропрепарати та працювати зі світловим мікроскопом.

Поряд з цим, учасники заходу під керівництвом доценток кафедри здоров’я і безпеки життєдіяльності Катерини Вариводи та Світлани Горденко долучилися до вимірювання власних динамометричних показників. Поза тим, попрактикувалися у наданні долікарської медичної допомоги, зокрема виконання серцево-легеневої реанімації на навчальному муляжі.

Завідувачка кафедри екології, географії і методики навчання, доцентка Людмила Воловик ознайомила учнів із тематичними експозиціями мінералів і гірських порід і навчально-методичним обладнанням кабінету географії.

Насамкінець екскурсії до здобувачів середньої освіти звернулися декан факультету природничої освіти Юрій Козубенко та його заступниця із профорієнтаційної роботи Людмила Довгопола. Вони презентували освітньо-професійні програми підготовки здобувачів вищої освіти «Середня освіта (Природничі науки)», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» та «Середня освіта (Географія)».

На завершальному етапі перед ліцеїстами виступив ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур із доповіддю на тему: «Як досягти успіху?». Одинацятикласники мали змогу задавати запитання ректорові щодо умов вступу та навчання в університеті, дискутувати та ділилися власними думками. Тепер залишається сподіватися на те, що незабаром ми побачимо ліцеїстів в лавах студентів УГСП, зокрема нашого факультету.

 

Пресцентр факультету природничої освіти