Факультет природничої освіти відкрив двері перед дев’ятикласниками Переяславської гімназії №4: що цікавого вдалося побачити школярам в альма-матер

Факультет природничої освіти > Новини кафедри природничих дисциплін і методики навчання > Факультет природничої освіти відкрив двері перед дев’ятикласниками Переяславської гімназії №4: що цікавого вдалося побачити школярам в альма-матер

Як вже розповідав сайт бібліотеки УГСП, у вівторок, 12 грудня 2023 року у рамках Дня творчості, за ініціативи «Простір комунікацій», який було організовано адміністрацією бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі для учнів 9-го класу Переяславської гімназії №4, відбувся School Hub «Таємниці Природи». У ході заходу здобувачі середньої освіти мали нагоду відвідати різноманітні локації факультету природничої освіти.

На хімічній локації доцентка кафедри природничих дисциплін і методики навчання Валентина Лопатинська та лаборантка кабінету біохімії Ірина Марущак демонстрували учням хімічні досліди термічного розпаду кальцію глюконату та амонію дихромату. Тут дев’ятикласники відчули себе справжніми дослідниками-хіміками, адже перетворення означених хімічних сполук супроводжувалося цікавими реакціями. Приміром з таблетки кальцію глюконату почала утворюватися фігура, що кожної секунди зростала в об’ємі та справляла враження дивовижної змії.

У свою чергу, на ботанічній локації, доцентка кафедри природничих дисциплін і методики Наталія Крецул розкрила таємниці рослинного світу, представила учням різноманітні колекції рослин, продемонструвала мікропрепарат спор дощовика звичайного з використанням проєктора та світлового мікроскопа Sigeta Bionic та провела цікавий дослід «Пристосування зелених і бурих мохів до несприятливих умов».

Здоров’язбережувальна локація під керівництвом доцентки кафедри здоров’я і безпеки життєдіяльності Лідії Товкун стала ареною для вивчення аспектів медицини та навичок надання долікарської допомоги.

На зоологічній локації доцентка кафедри природничих дисциплін і методики навчання Ірина Трускавецька ознайомила учнів із різноманіттям тваринного світу, представивши їм фіксовані та вологі препарати безхребетних і хребетних тварин.

Географічна станція, під керівництвом завідувачки кафедри екології, географії і методики навчання Людмили Воловик розкрила таємниці мінералів і гірських порід за допомогою тематичних експозицій та інтерактивного атласу України.

Завершальним акордом події став розділ «Еко Чай», під час якого доцентка Лариса Шаповал пропонувала учням насолодитися ароматними фіточаями, які вона виготовила власноруч та смачними медовиками, а також взяти участь в аромо-вікторині «Вгадай за запахом трав’яний чай».

На завершення, декан факультету природничої освіти Юрій Козубенко та заступниця з профорієнтаційної роботи Людмила Довгопола представили різноманітні освітньо-професійні програми підготовки здобувачів вищої освіти та запросили їх приєднатися до сковородинівської родини.

 

Пресцентр факультету природничої освіти