Професор Юрій Шапран в Польщі прочитав серію лекцій та семінарів зорієнтованих на природоохоронну й здоров’язбережувальну тематику

Факультет природничої освіти > Новини кафедри природничих дисциплін і методики навчання > Професор Юрій Шапран в Польщі прочитав серію лекцій та семінарів зорієнтованих на природоохоронну й здоров’язбережувальну тематику

Професор, завідувач завідувачем кафедри природничих дисциплін і методики навчання факультету природничої освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі Юрій Шапран з 25 жовтня до 8 листопада 2023 року прочитав в польському Катовіце серію лекцій та семінарів про здоров’я та екологію, зорієнтовані на природоохоронну й здоров’язбережувальну тематику.

Як розповідає пресцентру Юрій Петрович, цікавою частиною обговорень стали проблеми, пов’язані з генетично модифікованими організмами та їх впливом на екосистему та здоров’я людини. Велику увагу приділили системі організації здорового способу життя в умовах фізичних обмежень, а також аспектам сучасних категорій сталого розвитку суспільства та необхідності збереження довкілля.

Слід зазначити, що завершення кожного семінару вирізнялося не лише інформативністю, але й живим обговоренням важливих питань, які ставали ініціаторами для подальших досліджень та аналізів. Важливим було те, що самі слухачі визначали тематику наступних освітніх заходів, що внесло елемент інтерактивності та активної взаємодії.

«Ця практика освітньої взаємодії з переселенцями з України та місцевими жителями Польщі свідчить про високий рівень системності та взаємопорозуміння. Дана ініціатива також вкладає підстави для майбутнього укладення Угоди з зацікавленими європейськими партнерами з метою подальшої взаємодії в освітній сфері», – додає Юрій Шапран.

Результати міжнародної наукової конференції, яку організували польські партнери, виявилися особливо цікавими та перспективними. Виступи представників від Світового банку, Варшавського університету та неурядових організацій, які присвятили свої презентації можливостям сталого розвитку, підкреслили великий потенціал подальшої співпраці з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі.

Важливо, що ці просвітницькі практики є не тільки актуальними для сучасного освітнього простору, а і яскраво відображають можливості та потенціал Університету Григорія Сковороди в Переяславі у контексті підготовки висококваліфікованих фахівців та його готовності до активної участі в грантових програмах на рівні Європейського виміру.

 

  Пресцентр кафедри природничих дисциплін і методики навчання