Факультет природничої освіти > Новини кафедри екології, географії і методики навчання > До першої Міжнародної конференції географів долучилися майже 80 науковців з усієї України та країн-партнерів

Протягом 20-21 травня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри географії, екології і методики навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі спільно з Інститутом географії НАН України, Інститутом педагогіки НАПН України, Інститутом природокористування НАН Білорусі (м. Мінськ, Білорусь), Інститутом географії Румунської АН (м. Бухарест, Румунія), Міжнародною асоціацією сталого розвитку (м. Варна, Болгарія) проводили важливий захід у галузі географічної науки та освіти – Міжнародну науково-практичну конференцію «Географічна наука та освіта: перспективи й інновації». Захід об’єднав майже 80 науковців-географів з усієї України та країн-партнерів.

З вітальним словом до учасників звернувся кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Василь Дудар. Він наголосив на важливості та актуальності таких заходів і побажав учасникам плідної роботи упродовж двох днів. Також до вітального слова долучився кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Різник:

«Сподіваємося, що на наступній Міжнародній науково-практичній конференції «Географічна наука та освіта» зустрінемося вже в очному форматі в Переяславі».

Далі слово взяв доктор історичних наук, доцент, декан факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Віталій Коцур. Доповідь чітко окреслила роль і значення Переяслава в історичному, культурному та освітньому житті України від найдавніших часів до сьогодення. На завершення учасники змогли переглянути цікавий фільм про наш університет, ознайомившись з історією, традиціями, інфраструктурою, здобутками університету.

Порядок денний пленарного засідання 20 травня 2021 року включав актуальні і важливі питання: інновації в географічній науці, зростаючі масштаби урбанізації, міграційні процеси, загострення екологічної кризи та зміну клімату, конфліктність соціально-економічного розвитку та динаміку геополітичних і геоекономічних ареалів.

Дослідження на тему «Інноваційні розробки географів НАН України крізь призму викликів ХХІ ст.» напрацювали колектив авторів: Леонід Руденко, Євгенія Маруняк, Сергій Лісовський. Виступив доктор географічних наук, професор, академік НАН України, почесний директор, завідувач відділу картографії Інституту географії НАН України Леонід Руденко. Леонід Григорович зупинився на наукових працях, проєктах українських учених, розкрив специфіку трансформації сучасної української географії та її завдань на майбутнє, зокрема – у загальносвітовому контексті.

Дослідження доповідачів пленарного засідання «Сучасна методологічна трансформація української географії та її складові» Олександра Топчієва, Дар’ї Мальчикової, Ігора Пилипенка; «Стратегічне екологічне планування в Республіці Білорусь» Валерія Хомича; «Оцінка соціально-економічного і екологічного впливу змін клімату в Румунії» Інес Григореску; «З чим входимо у двадцяті роки ХХІ століття: завдання соціальної географії» Ірини Гукалової; «Розробка концепції з організації вищої географічної освіти в Україні» Юрія Шуйського; «Методика формування українознавчих понять в шкільних географічних курсах» Тетяни Назаренко; «Кластерне моделювання в управлінні сталим розвитком територій» Лідії Горошкової, Євгена Хлобистова, Сергія Лісовського; «Неоліберальний міський розвиток очима географів» Олени Дронової викликали неабиякий інтерес в учасників, і вони мали змогу задавати питання, які іноді переростали в наукову дискусію.

У п’ятницю, 21 травня робота конференції продовжилася за трьома напрямами: «Трансформації ландшафтів та землекористування», «Стратегування регіонального та місцевого розвитку: цілі та завдання», «Розвиток географічної освіти», де було презентовано не менш цікаві та актуальні наукові доробки учасників. Під час конференції в науковій бібліотеці університету діяла виставка географічної літератури.

Наукові доробки викладачів кафедри географії, екології і методики навчання також було представлено на секційних засіданнях: кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри Людмила Воловик «Соціально економічний розвиток сільських територій Київської області в умовах адміністративної реформи»; кандидат педагогічних наук, доцент, керівник навчально-наукового центру екологічної освіти та неоекології Володимир Носаченко «Удосконалення картографічної підготовки у закладах вищої педагогічної освіти України»; кандидат історичних наук, доцент Катерина Ковальська «Особливості використання STEM на уроках географії»; кандидат історичних наук, доцент Валерія Мічуда «Готовність учителя геогрaфії до використання інформaційно-комп’ютерних технологій у нaвчaльному процесі»; кандидат педагогічних наук, професор Борис Чернов «Методика формування в учнів 8 класу соціальної активності, відповідальності й екологічної свідомості при вивченні курсу «Україна у світі: природа, населення»; старший викладач Рімма Бондаренко «Роль екологічної освіти та виховання у формуванні екологічно ї культури майбутніх учителів географії».

Зі збірником матеріалів конференції та програмою заходу можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що 17 по 24 квітня 2021 року доцент кафедри географії, екології і методики навчання Володимир Носаченко долучився до тренінгів-дискусій про тенденції розвитку Європейського Союзу.

Прес-служба кафедри географії, екології і методики навчання