Факультет природничої освіти > Новини кафедри природничих дисциплін і методики навчання > Професор Юрій Шапран взяв участь у міжнародному науковому конгресі «Дослідження. Інновації. Інноваційне підприємництво» в Молдові

17-18 травня 2024 року за сприяння Державного педагогічного університету Ion Creangă у Кишиневі (Молдова) відбувся міжнародний науковий конгрес «Дослідження. Інновації. Інноваційне підприємництво». Серед інших його учасником став і професор, завідувач кафедри природничих дисциплін і методики навчання факультету природничої освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі Юрій Шапран, який працював у складі наукового комітету та здійснював рецензування поданих наукових матеріалів.

Повідомляється, що загалом до роботи у зібранні були долучені 273 особи із США, Німеччини, Польщі, Румунії, Молдови, України, Грузії, Індії й Китаю. Робота конгресу відбувалася у тематичних секціях:  «Технологічні інновації в освітніх науках і психології»; «Інноваційні технології у природничих і точних науках»; «Технологічний трансфер й інноваційне підприємництво»; «Інформаційні технології в освітньому процесі» й «Охорона довкілля та збереження біорізноманіття».

Безпосередньо у ході пленарного засідання Конгресу були презентовані сучасні дослідження із заявлених в анонсі тематик: «Переносники та трансмісивні хвороби в контексті зміни клімату» (Liviu-Dan Miron, професор університету, доктор габілітований, проректор Яссського університету природничих наук, Румунія); «Індивідуалізація змішаного навчання студентів закладів вищої  освіти України під час воєнного стану» (Юрій Шапран, професор університету, доктор габілітований Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Україна); «Добробут: інноваційний трансфер в освітній екосистемі» (Діана Анточі, професорка університету, доктор габілітований, Валентина Мисличі, доцентка, к.б.н., Державний педагогічний університет Іона Креанга, Кишинів, Республіка Молдова); «Платформізація в освіті та e-Twinning: інновація чи стандартизація?» (Анатолій Рахкочкіне, професор університету, доктор філософії, Університет Фрідріха Олександра Ерланген-Нюрнберга, факультет гуманітарних, соціальних наук і теології, кафедра різноманітної освіти та міжнародних освітніх досліджень, Германія); «Синтез і дослідження корисних властивостей деяких координаційних сполук ліганди, що містять атоми азоту та кисню як донори електронів» (Едуард Coropceanu, професор університету, PhD, директор Інституту досліджень, інновацій та трансфер технологій, Державний педагогічний університет Іона Креанга, Кишинів, Республіка Молдова).

Нагадаємо, що зовсім нещодавно Університет Григорія Сковороди в Переяславі мав ще одну вагому новину з Молдови, де колективна монографія сковородинівців «European Higher Education in the Realities of the Dimension of Changes and Achievements» отримала золоту медаль на форумі International Salon of Invention and Innovative Entrepreneurship.

 

 Пресцентр кафедри природничих дисциплін і методики навчання