На ФГПОСТ вшосте відбулася Міжнародна науково-методична конференція «Передові технології реалізації освітніх ініціатив»

Факультет природничої освіти > Новини факультету > На ФГПОСТ вшосте відбулася Міжнародна науково-методична конференція «Передові технології реалізації освітніх ініціатив»

Учора, 7 лютого 2023 року, за ініціативи колективу кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності факультету гуманітарно-природничої освіти та соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі  відбулася VI Міжнародна науково-методична конференція «Передові технології реалізації освітніх ініціатив».

Співорганізаторами зібрання, яке зацікавило та згуртувало понад 100 учасників із різних закладів вищої освіти України, Польщі, Болгарії, Литви й Латвії, традиційно стала низка міжнародних партнерських закладів: Економічний університет у Вроцлаві (Польща), Університет національного і світового господарства (Болгарія), Сухумський державний університет (Грузія). Поза тим, до організації конференції другий рік поспіль долучилися представники з «Вищої лінгвістичної школи в м. Ченстохова» та «Вищої Школи Humanitas в Сосновці» (Польща).

Після вітальних слів від кандидата історичних наук, доцента, проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності Університету Григорія Сковороди в Переяславі Василя Дударя; кандидата історичних наук, доцента кафедри публічного управління та адміністрування, декана факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Вячеслава Редзюка й кандидата історичних наук, доцента, завідувачки кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Університету Григорія Сковороди в Переяславі Алли Зленко робота розгорнулася у семи секціях. Говорили про інтернаціоналізацію навчального процесу та підготовку фахівців світового рівня; менеджмент і маркетинг в системі освіти європейських країн; професійну освіту: сучасні реалії та перспективи розвитку; підготовку документознавців та архівістів у сучасних закладах вищої освіти;  організацію навчання, програми та напрями підготовки здобувачів вищої освіти у сучасному університеті; інноваційні методи навчання: інтеграцію передових технологій, наукових досягнень та практичного досвіду, а також теоретичні питання документознавства, архівознавства та джерелознавства в умовах розвинутого інформаційного суспільства.

Інтерес добірної наукової спільноти викликали доповіді і презентовані розвідки доктора педагогічних наук, професора кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Університету Григорія Сковороди в Переяславі Олександри Бородієнко на тему «Університетська освіта України під час війни: роль публічно-громадського управління»; доктора історичних наук, професора кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук Миколи Москалюка та кандидата педагогічних наук, доцента кафедри ботаніки та зоології Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Наталії Москалюк на тему «Формування інформаційно-комунікативної компетентності студентів засобами сучасних педагогічних технологій». Про «Coursera як інструмент реалізації неформальної освіти у контексті інтернаціоналізації навчального процесу» розповідала доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та методики навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Ірина Скакальська, а «Педагогічний потенціал хмарних технологій на прикладі сервісів Google та Microsoft» розкрила доктор педагогічних наук, професор кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Галина Ткачук. Надалі доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів та природокористування України Марина Навальна привернула увагу учасників конференції до обговорення теми «Закон України «Про медіа»  як один із кроків вступу України до ЄС»; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри наукових основ управління Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Олена Гречаник говорила про «Особливості маркетингової діяльності керівника освітньої організації». На завершення здобувачка третього (наукового) рівня вищої освіти Спеціальності 032 Історія та археологія Ізмаїльського державного гуманітарного  університету Марія Савенко говорила про джерельну базу з вивчення історії українських сіл Буджаку.

 

Пресцентр кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності