Напередодні Дня Незалежності представники кафедри біології, методології і методики навчання долучилися до Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Теорія і практика вдосконалення генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин»

Факультет природничої освіти > Новини кафедри природничих дисциплін і методики навчання > Напередодні Дня Незалежності представники кафедри біології, методології і методики навчання долучилися до Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Теорія і практика вдосконалення генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин»

У понеділок, 22 серпня 2022 року, в рамках угоди про співпрацю між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та Інститутом розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН, науково-педагогічні працівники кафедри біології, методології і методики навчання і здобувачі освітніх ступенів бакалавра та магістра спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) факультету гуманітарно-природничої освіти та соціальних технологій брали участь у роботі Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Теорія і практика вдосконалення генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин».

Захід було організовано з ініціативи Інституту розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН спільно з Українським товариством генетиків і селекціонерів ім. М. І. Вавилова й присвячено Дню Незалежності України.

Учасниками конференції було здійснено аналіз етапів становлення та творчих пошуків зоотехнічного відділу Київської крайової сільськогосподарської дослідної станції, який було організовано 101 рік тому й з того часу розпочалося формування наукового потенціалу Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН. Узагальнено накопичений світовий і вітчизняний досвід із питань теорії і практики вдосконалення генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин, методології й організації селекційно-племінної роботи у тваринництві, підготовки наукових кадрів за роки Незалежності України.

Серед інших, поза представниками УГСП, до участі в міжнародній конференції було запрошено учених України та світу, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, здобувачів вищої освіти різних ступенів (бакалавра, магістра, доктора філософії). Повідомляється, що до нього були долучені провідні наукові та освітні установи, зокрема: Департамент генетики Кембриджського Університету (Великобританія), Науково-практичний інститут біотехнології в зоотехнії і ветеринарної медицини (Республіка Молдова), Сумський національний аграрний університет, Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН, Білоцерківський національний аграрний університет, Миколаївський національний аграрний університет, Подільський державний аграрно-технічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара та інші заклади.

З вітальним словом до учасників звернулися: Михайло Гладій – перший віце-президент НААН, доктор економ. наук, академік НААН (голова); Володимир Ладика – ректор Сумського національного аграрного університету, доктор с.-г. наук, академік НААН; Алла Мадіч – головний технолог із наукових досліджень Департаменту генетики Кембриджського Університету (Великобританія), доктор с.-г. наук й Олег Машнер – директор Науково-практичного інституту біотехнології в зоотехнії і ветеринарної медицини Республіки Молдова, доктор с.-г. наук та ін.

Слід зазначити, що зі словами вітання і подяки від Університету Григорія Сковороди в Переяславі виступив доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри біології, методології і методики навчання Юрій Шапран. Він наголосив на важливості співпраці педагогічної та наукової установ із метою розвитку освітнього середовища, зокрема: проведення навчальної практики з генетики з основами селекції, молекулярної біології, біотехнології, генної інженерії та популяційної біології із здобувачами вищої освіти Університету у підрозділах Інституту; здійснення рецензування освітньо-професійних і освітньо-наукових програм; перспективи навчання здобувачів освіти за докторськими програмами тощо. Також із темою виступу «Перспективні дослідження із генетики та біотехнології у тваринництві у контексті підготовки конкурентоспроможних фахівців» було заявлено кандидата педагогічних наук, доцента Людмилу Довгополу.

Учасники конференції активно долучалися до обговорення доповідей виступаючих, ділилися власними думками, спостереженнями, поглядами з приводу актуальних питань генетики, селекції і біотехнології сільськогосподарських тварин та підготовки майбутніх фахівців у галузі біології.

Університет Григорія Сковороди в Переяславі висловлює щиру вдячність в.о. директору Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця, доктору сільськогосподарських наук, член-кореспонденту НААН Юрію Вдовиченку, його першому заступнику із наукової роботи, доктору сільськогосподарських наук, професору, академіку НААН Світлані Ковтун та провідним фахівцям наукової установи за можливість долучитися до Міжнародної науково-практичної конференції до Дня Незалежності України!

Пресцентр біології, методології і методики навчання