Мова, релігія, неонацизм та роль жінки – що нині досліджують політологи УГСП

Факультет природничої освіти > Новини факультету > Мова, релігія, неонацизм та роль жінки – що нині досліджують політологи УГСП

А вам цікаво, що досліджували студенти-політологи Університету Григорія Сковороди в Переяславі у своїх кваліфікаційних роботах у 2022 році? Про це пресцентру кафедри розповіли кандидат політичних наук, доцент кафедри політології, заступниця завідувача кафедри з навчальної роботи Віра Дем’яненко та старша лаборантка кафедри Наталія Новородовська. Не виключено, що цей матеріал надихне вас глибше вивчити окреслені проблематики.

16 червня 2022 року члени екзаменаційної комісії заслухали доповіді з актуальних і важливих теоретичних та практичних проблем сучасної політології від студентів IV курсу групи Пл-41 спеціальності 052 «Політологія» – Олексія Григи, Іллі Амірова, Олега Білика та Аліни Бегун.

Попри те, що усі роботи виявилися надзвичайно актуальними, особливу увагу комісія звернула на роботи Олексія Григи «Політичне використання мовного питання під час парламентських виборів в незалежній Україні» та Іллі Амірова «Політика президентів України у релігійній сфері за роки незалежності». Так, Олексій Грига на прикладі передвиборчих перегонів до Верховної Ради України намагався показати, як упродовж останніх тридцяти років політики використовували мовне питання для досягнення своїх політичних цілей та як змінювалася їхня риторика у цій площині. На додаток, він наголосив на тому, що сучасна російсько-українська війна є наслідком недалекоглядної державної політики у мовознавчій сфері та показав наскільки небезпечними для держави можуть бути загравання на мовному ґрунті під час виборів. У свою чергу, Ілля Аміров розкрив не менш актуальну, з погляду сьогодення, тематику. Він проаналізував вплив президентів незалежної України на церковно-релігійне життя держави. Особливу увагу приділив становленню Православної Церкви України, якій і до цього часу протистоїть Російська Православна Церква, яка реалізовує свою політику через Українську Православну Церкву ( у народі – московського патріархату).

З точки зору осмислення екстремістських ідеологій та їх особливостей, доволі цікавим виявилося дослідження Олега Білика на тему «Зародження та еволюція політичної ідеології неонацизму», у якому автор схарактеризував сучасні прояви й тенденції згаданої ідеології.

Наукова робота Аліни Бегун теж містить не менш цінну інформацію. Вона присвячена національно-культурним особливостям розвитку ісламських країн на сучасному етапі. Зокрема, Аліна розглянула «Соціально-політичний і правовий статус жінки в ісламському суспільстві» й схарактеризувала роль та мусульманських жінок в ісламському суспільстві, у контексті сучасних геополітичних реалій.

Усі студенти впоралися з поставленими завданнями та на високому рівні захистили власні кваліфікаційні роботи, відповідаючи на запитання членів ДЕК. Захист кваліфікаційних робіт першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «052 Політологія» пройшов успішно, як і навчальний рік у цілому.

Викладачі кафедри політології вже з нетерпінням очікують поповнення у нашій дружній сковородинівській родині. Тож, якщо ви ще не визначилися з потенційним місцем для самореалізації та самопізнання, Університет Григорія Сковороди в Переяславі ласкаво запрошує на навчання!

 

Пресцентр кафедри політології